Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Mahmut Sami Anadolu İHL'de "Namazla Diriliş" programı gerçekleştirildi

Selçuklu İlçesinde bulunan İmam Hatip Lisesi öğrencileri Mahmut Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi' konferans salonunda Ahmet Bulut'la buluştu.

Mahmut Sami Anadolu İHL'de Haberler

Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği (OYKÜDER), Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi (EKİP 42) ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği "Namazla Diriliş" programı Mahmut Sami Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde iki oturum halinde yapıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programın sabahki oturumunda kız öğrencilerine namazın önemini anlatan Yazar Ahmet Bulut, Müslümanların namaza gereken önemi vermediğinden bahsederek, “Şeytanın tuzaklarından biri de kıl kıl bitmiyor diyerek sana yanlış hesap yaptırıyor. Bir günde beş vakit, ayda yüz elli vakit, senede bin sekiz yüz yirmi beş vakit namaz. Bu kadar namazı nasıl kılacağım diye düşündürerek senin gözünde bu güzel buluşmayı büyütüyor. Öyleyse aziz kardeşim, sen önce içinde bulunduğun vaktin namazını kıl.” Dedi. Öğleden sonraki oturumda da erkek öğrencilerle buluşan Yazar Ahmet Bulut, öğrencilere yeni alınan akılsız telefonların 2 yıl garantisi olduğunu fakat bizim 2 saniye garantimizin olmadığından bahisle “hayatımızı namazla şekillendirmemiz gerekiyor” dedi.

Yazar Ahmet Bulut öğrencilerden son olarak 3 konuda isteğinin olduğunu söyleyerek, bu isteklerini şöyle sıraladı:

  • 5 vakit namazı vaktinde kılmak
  • En az 1 adet namaz bilinci kitabı okumak
  • 1 yıl içerisinde etrafımızdaki en az 1 kişiye namazı anlatmak…

Etkinlik Takvimi

Dernek Scripti: Medya İnternet