Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Çankırı'da "Kardeş Kütüphane Kurulması" için protokol imzaladık

Konya Kitap Okuyor Platformu olarak, Çankırı il ve ilçelerine kütüphane kurmak için "Kardeş Kütüphane" protokolü imzaladık.

Çankırı'da Haberler

Konya Kitap Okuyor Platformu olarak, Çankırı İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile “Kardeş Kütüphane” kurulması için bir protokol imzaladık. Protokolde Genel Sekreter Dr. Mehmet Tahiroğlu, Devlet Hastanesi Yönetici Op. Dr. İSMAİL ÇAĞATAY TOPCU hazır bulundular.

Protokolde konuşan Devlet Hastanesi Yöneticisi Op .Dr. İsmail Çağatay Topcu, “Hastanemize kurulacak olan kütüphanenin okumaya teşvik açısından, hastalarımız ve personelimiz için önemli ve gerekli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Özellikle hastalarımız ve refakatçılarının zamanlarını en iyi şekilde kitap okuyarak değerlendirmeleri açısından bu projeyi sonuna kadar destekliyorum.” dedi.

Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet YILMAZ, “İnşaallah hedefimiz, Türkiye’nin bütün il ve ilçe devlet hastanelerine kütüphaneler kurarak okuma kültürünü geliştirmektir.” dedi. YILMAZ, “Bugün ülkemizin bilim ve teknikte geri kalmışlığından kurtulması için okumaya gereken önemi vermek zorundayız. Hedeflerimizi, projelerimizi, 10 yıl, 50 yıl ileriyi görerek planlamalıyız. İlmin kaynağı olan kitabı her zaman her yerde okumalıyız, okumaya teşvik etmeliyiz.” dedi.

Çankırı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Dr. Mehmet Tahiroğlu protokolde yaptığı konuşmada; “Konya Kitap Okuyor Platformunun ‘Hastanelere Kütüphane Kurulması’ projesini ülkemiz için önemli buluyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz.” dedi. TAHİROĞLU, “Ülkemizin her alanda gelişmesi, ilerlemesi; okumuş, kendini geliştirmiş, donanımlı insanlar sayesinde olacaktır. Bunun için de okumayı, okuma kültürünü her alana yaymalıyız. Ülkemizin huzur ve refahı için, çocuklarımızı, gençlerimizi, internet kafelerden, kahvehanelerden, televizyon başlarından kurtarmalıyız. Bu protokolün Çankırı ilimiz ve ülkemiz için şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

 

Etkinlik Takvimi

Dernek Scripti: Medya İnternet