Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Yerköy Devlet Hastanesi'nin Kütüphane açılışını yaptık

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile yapmış olduğumuz "Kardeş Kütüphane" protokolü çerçevesinde Yerköy ilçe Devlet Hastanesi'nin kütüphane açılışını yaptık.

Yerköy Devlet Hastanesi'nin Kütüphane açılışını yaptık Haberler

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile Konya Kitap Okuyor Platformu arasında imzalanan “Kardeş Kütüphane” projesi kapsamında Yerköy Devlet Hastanesine kurulan kütüphane törenle açıldı.

Törene, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Tuncay ÖZTÜRK, İdari Hizmetler Başkanı Sadık Şahin, Mali Hizmetler Başkanı Suat Koçak, Hastane Başhekimi Sait Usul, Hastane Müdürü Resul Sarpkaya, Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Babür Cevheroğlu, İl Genel Sekreterliği Uzmanları ve çalışanları katıldı.

Açılışta konuşan Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Sait Usul: “Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir. İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını değiştirir, sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır. Günümüzde televizyon ve bilgisayar sayesinde kitaplar unutulmaya yüz tutmuşken bu kütüphaneyle bir can katabildiysek ne mutlu bizlere. Bu mutluluğu bizlere yaşatan Konya Kitap Okuyor Platformu yetkililerine ve Genel Sekreterimiz Sayın Tuncay Öztürk Bey’e teşekkür ederim.” dedi.

Konya Kitap Okuyor Platformu Başkanı Hikmet Yılmaz konuşmasında, “Ekonomik ve sosyal yönden gelişmiş, teknolojide ileri seviyede olan ülkelere baktığımızda okuma kültürünün çok gelişmiş olduğunu görürüz.” diyen YILMAZ, “Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu UNESCO’nun, dünyadaki okuma alışkanlıkları raporuna göre; Türkiye, kitap okuma oranında dünya ülkeleri arasında 86'ncı sırada yer alıyor. Avrupa'da yüzde 21 olan kitap okuma alışkanlığı Türkiye'de yok denecek kadar az. Araştırmaya göre, günde ortalama 6 saat televizyon izleyip 3 saat internette gezinen Türk halkı, ne yazık ki kitap okumaya yılda sadece 6 saatini ayırıyor.” dedi. Yılmaz: “Konya Kitap Okuyor Platformu olarak Hastanelerimize kütüphane kurarak bir nebzede olsa bu kötü tablonun değişmesi için gayret sarf etmekteyiz. Bizlere bu imkânı veren Genel Sekreterimiz Op. Dr. Tuncay Öztürk’e ve Başhekim Sayın Sait Usul Bey’e çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Genel Sekreter Op. Dr. Tuncay Öztürk kitap okumanın önemine değinerek, “Bilginin insana verdiği mutluluk ne para ne de servet ile sağlanabilir. Yaşamın farkına varmak, olayları çözümlemek veya analiz etmek için okumak ve mutlaka okumak gerekir.” dedi. Öztürk, “Dört yıldızlı otelleri aratmayan hastanelerimizde sağlık hizmetlerinin yanında hastalarımızı kitapla buluşturarak onları hem okumaya teşvik hem de ruhsal yönden rahatlamalarını sağlamak gayretindeyiz.” dedi.

Etkinlik Takvimi

Dernek Scripti: Medya İnternet