Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Otobüs beklerken zamanı değerlendiriyorlar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi'nden örnek bir çalışma, ‘Beklerken oku giderken bırak’

Otobüs beklerken zamanı değerlendiriyorlar Haberler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi örnek bir çalışmaya imza attı. Durakta otobüs beklerken kaybedilen zamanı değerlendirebilmek ve çocuklarda kitap okuma kültürünün geliştirilmesine yönelik, SGM hizmet binasının karşısındaki otobüs durağına kütüphane tasarlandı. Çocuklar bu durakta otobüs beklerken geçen zamanlarında kitap okuyorlar.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Durak Kütüphanesi’ olarak hizmete sunulan SGM hizmet binasının karşısındaki otobüs durağı velilerden de tam destek aldı.

‘Beklerken oku giderken bırak’ sloganı ile çocuklarda hem kitap okuma kültürünü yerleştirme hem de boşa giden zamanları en güzel şekilde değerlendirmeye yönelik faydalı bir çalışmanın başlatıldığını aktaran Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Sosyal Gelişim Merkezi olarak çocukların okuma alışkanlıklarını geliştirmek için birçok proje gerçekleştirdiklerini belirtti. Yüce, “Durak Kütüphane adını verdiğimiz çalışma da bunlardan biriydi. İstedik ki çocuklarımız otobüs beklerken zamanlarını kitap okuyarak değerlendirsinler. Böylece inşallah kitap okuma kültürünün gelişmesi de sağlanacak” diye konuştu.

Etkinlik Takvimi

Dernek Scripti: Medya İnternet