Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Aksaray Belediyesi 1. Kitap Günleri Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Aksaray Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz Aksaray 1. Kitap Günleri'ne yoğun katılım sağlandı.

Aksaray Belediyesi 1. Kitap Günleri Yoğun Katılımla Gerçekleşti Haberler

OYKÜDER Derneği olarak Aksaray Belediyesi ile birlikte ilkini organize ettiğimiz Kitap Fuarı 15 Temmuz Milli İrade Meydanında yoğun bir katılımla gerçekleşti. Binlerce kitabın sergilendiği ve 50’nin üzerinde yazarın katılımıyla gerçekleştirilen fuar, 9 gün boyunca kitapseverlere ev sahipliği yaptı.  

Açılışta konuşan Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Türkiye’nin okuma karnesinin iyi olmadığını söyleyerek, bu tür etkinliklerle karne derecesinin yükseleceğini belirtti. Vali Pekmez, “Bugün belediye başkanımızın gayreti ile Aksarayımızda da ilkini gerçekleştirdiğimiz kitap fuarı ile; kitapları, yazarları, vatandaşlarımızın ayağına kadar getirdik. İnşallah bu kitap fuarımız insanlarımızın kitap ile daha fazla buluşmasına vesile olacak. Bundan dolayı da belediyeye ve başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise, “Aksaray 1. Kitap Günleri'ni ilk defa organize ettiklerini belirterek, Sayın valime, milli eğitim müdürüme teşekkür ediyorum.” dedi. Başkan Yazgı, “Yaklaşık 150 bin kitap var ve 50’ye yakın yazarımız burada söyleşi yapacak, kitaplarını imzalayacak, vatandaşlarımızla buluşacak. Sabahtan beri buradaki yoğunluk ve coşku şunu gösteriyor ki, bir değil birkaç sefer daha, hatta geleneksel hale getirilebilen bir çalışma olacak. Ben emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tüm katkıda bulunanlara, destek olanlara teşekkür ediyorum. 9 gün boyunca sürecek olan bütün etkinliğe tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Emniyet Müdürü Ali Karabağ ve STK başkanları ile birlikte fuarın açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından protokol üyeleri çadırdaki kitap stantlarını gezerek incelemelerde bulundu. Kitaplarını yazarlara imzalatmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Kitap fuarından memnun olduklarını söyleyen öğrenciler ve vatandaşlar bu fuarın çok önemli olduğunu belirterek, aradıkları kitapları hesaplı bir şekilde alabildiklerini söyleyerek bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini ve çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Etkinlik Takvimi

Dernek Scripti: Medya İnternet