Okumayı Sevdirme ve Yazma Kültürünü Geliştirme Derneği

Hakkımızda

2011 yılının sonuna doğru bir grup kitap dostuyla, kitap okuma özürlü olan ülkemiz, milletimiz ve memleketimiz için neler yapabiliriz düşüncesiyle böyle bir platformu kurmaya karar verdik. Gerçekten ülke olarak, ilim adamlarımızın ve yazarlarımızın da çokça söylediği gibi okuma özürlüyüz. Günde ortalama 4-5 saat gibi düzenli olarak televizyon izleyen, internet kafeleri, oyun salonları ağzına kadar dolu olan bir ülkede yaşıyoruz ve maalesef kitap okumaya ayıracak hiç boş vaktimiz yok!

Bu toplumun ileriye taşınmasında bizlere düşen görev okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için örnek olmaktır. Halkın arasına karışmak, onların yanında okumak ve teşvik etmektir. Sırça köşklerimizde elde ettiğimiz unvanların arkasında durmak değildir. Bu ülkeyi eğitecek olan ve ileriye taşıyacak olan bilim ve bilgidir. Başka da sihirli değnek yok. Bunu da sağlayacak olan güç biziz!

Ovidus gerçekten güzel söylemiş; “gençliği kitapla beslemeyen ulusların sonu acıdır” diyor.

Bütün bu olumsuzluklara bir çare olabilmek için platform olarak neler yapabileceğimizi bir proje haline getirdik ve çalışmalarımıza başladık. Elhamdülillah bu projemizde başarılı da olduk. 

 

Dernek Scripti: Medya İnternet